Diskusní fórum
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
Obsah a provoz stránek Klubu přátel palem klubpp.palmparadise.biz / Obsah a provoz stránek Klubu přátel palem /

TRACHYCARPUS FORTUNEI

SEAL

Člen
#1 | Zasláno: 12 Bře 2009 16:06
Reagovat 
dobrý den, mám trachycarpus fortunei asi 150cm výšky, v květináči plast. minulý rok jsem přesadil ale hrozně rychle rostou kořeny, za sezonu všechny prolezou otvory v květináči a zvedají celou rostlinu, takže se hrozně špatně zalévá. Nechci pořád přesazovat do větších květináčů, už by byly imobilní. Lze zkrátit kořeny? Vím, že by se to u palem nemělo. Radek
K Muselikova

Moderátor
#2 | Zasláno: 5 Dub 2009 19:24
Reagovat 
Problém "nežádoucího" rychlého růstu je v dostatku živin, které rostlině příliš často dodáváte (jak jste mi na e-mail uvedl, že je již po 4 roky každoročně přesazován). Větší palmy stačí přesazovat 1x za 3-4 roky. Znám rostliny, které nebyly léta přesazeny. Takže bych jej přesadila do větší nádoby a do substrátu přímíchala tentokrát větší podíl písku, což trochu omezí výživnost čerstvé zeminy. V žádném případě kořeny nekrátit.
jarome

Člen
#3 | Zasláno: 18 Čvn 2009 21:30
Reagovat 
Já mám problém , že u ročních semenáčků Trachycarpů začínají listy měnit barvu z původní sytě zelené na bledě zelenou až žlutou konce jsou už u spodních listů do hněda . Pokud měl semenáč cca 2-3 listy byly listy pěkně zelené ale ted už má cca 6 listů a horší se to. Není to možné zimováním při pokojové teplotě nebo to je nedostatkem živin . Ted jsou na balkoně .
jojork

Člen
#4 | Zasláno: 4 Zář 2014 16:13
Reagovat 
dobrý den chcem sa vas spýtať na zimovanie palmy konopnej v kvetinaci von na balkone samozrejme viem ze by mal byt chraneny kvetinac i koruna davat ju do interieru v novembri ak bude taka zima ako bola sa mi nezda to prave chcel by som ju prezimovat von ale v kvetinaci je to možné ked je taka odolná a ako potom zalievka kedy a ako často žijem v Ružomberku na strednom slovensku

Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz  Color Picker     :) ;) :-p :-(   Zakázat smajlíky

» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.